Intelldeck | اینتل دک

معرفی ماسقف اینتل دک چیست؟

اینتل دک روشی نوین در اجرای دال های مشبک دو طرفه بوده که زمینه ابداع آن، اجرای تیرچه های متعامد دو طرفه با مقطع I شکل نامتقارن و به صورت کاملا مسطح است. این سیستم بومی برای اولین بار در دنیا توسط متخصصین مجرب کشور معرفی گردیده است. علاوه بر حفظ تمامی محاسن و مزایای سیستم های سازه ای موجود، مشکلات اجرایی و محاسباتی آنها از جمله وزن زیاد، هزینه بالا، قالب بندی سخت و وقت گیر، نیاز به دقت بسیار بالا در اجرا و ... را کاملا برطرف نموده است.

دیباچه

در سال های اخیر افزایش رقابت و انگیزه پیشرفت، بسیاری از کشورها را بر آن داشته که فعالیت ها و توانمندی های خود را در صنایع زیر بنایی و خصوصا صنعت ساختمان متمرکز کنند که یکی از فعالیت های چشم گیر در این صنعت، نوآوری در زمینه سیستم های سقف بوده است. در این میان بومی نبودن فناوری های سقف و تقلید نا آگاهانه از تکنولوژی های غربی در صنعت ساختمان کشور، باعث بروز مشکلات فنی و اجرایی قابل توجهی گردیده است.

واحد تحقیق و توسعه اینتل دک، با تکیه بر سال ها تجربه در زمینه محاسبات و اجرای انواع سازه ها و آشنایی با مسائل و مشکلات کارگاه ها و شناخت مزایا و معایب هر یک از سیستم ها و انجام مطالعات، تحقیقات و آزمایش های مکرر، ایده ای نو و کارآمد را به صنعت ساختمان ارائه نموده است.

اینتل دک روشی نوین در اجرای دال های مشبک دو طرفه بوده که زمینه ابداع آن، اجرای تیرچه های متعامد دو طرفه با مقطع I شکل نامتقارن و به صورت کاملا مسطح است. این سیستم بومی برای اولین بار در دنیا توسط متخصصین مجرب کشور معرفی گردیده است. علاوه بر حفظ تمامی محاسن و مزایای سیستم های سازه ای موجود، مشکلات اجرایی و محاسباتی آنها از جمله وزن زیاد، هزینه بالا، قالب بندی سخت و وقت گیر، نیاز به دقت بسیار بالا در اجرا و … را کاملا برطرف نموده است. استفاده از خاصیت شکل پذیری بتن و بهره گیری از بهترین شکل ممکن برای المان های سازه ای سقف باعث گردیده اینتل دک با دارا بودن حداقل وزن سازه ای، پاسخ مناسبی در برابر بارهای وارده داشته باشد، که این امر در کنار سایر مزایا، اینتل دک را به یکی از اقتصادی ترین سقف های جهان تبدیل نموده است.

نوآوری و تازگی در سطح دنیا برای این سیستم به تایید مراجع ذیصلاح رسیده است.

امتیازات ویژه اینتل دک

image
856 +
پروژه اینتل دک
پروژه های انجام شده در سراسر ایران
image
215 +
نفر
افراد باتجربه در ارائه خدمت به مشتریان در سراسر ایران
image
2091007 +
متر مربع
متراژ کل پروژه های اینتل دک در سراسر ایران
image
33 +
نمایندگی فعال
نمایندگان فعال اینتل دک در سراسر ایران

سقف اینتل دک در یک نگاه

اجزای سقف اینتل دک

بلوک تحتانی اینتل دک

 1. در حین اجرا درست مانند یک شابلون عمل کرده و امکان خطای اجرایی را سلب می کند
 2. فراهم نمودن امکان حذف سقف کاذب
 3. محصور شدن توسط بتن اطراف و نتیجتا کمک به کاهش خیز و ارتعاش
 4. استحکام مطلوب در برابر بار آویزها
 5. وزن سبک و بهینه متناسب با شرایط ارگونومیک اکیپ های اجرایی
 6. تقویت صدابندی سقف به واسطه استفاده از سبکدانه و تامین مقاومت در برابر حریق

اسپیسر اینتل دک

 1. رعایت فاصله بلوک ها در دو جهت متعامد
 2. تسهیل امر اجرا بصورتی که اکیپ نیمه ماهر قادر به اجرای سقف باشد
 3. تامین سیستماتیک کاور میلگردها در فواصل یکسان در تمام سقف مطابق آیین نامه
 4. تامین پاشنه به عرض 25 سانتی متر برای تیرچه ها
 5. کاهش قابل توجه خطاهای اجرایی
 6. امکان قرارگیری تا 6 میلگرد سراسری

بلوک فوقانی اینتل دک

 1. دسترسی آسان به مقطع I شکل نامتقارن
 2. محدود نمودن حرکت افقی بتن
 3. فراهم نمودن عملکرد عایق صوت و حرارت
 4. تعبیه نشیمن مناسب برای میلگردها
 5. سهولت در تامین ضخامت های مختلف برای دهانه های مختلف
 6. محصورشدگی بین اسپیسرها و نتیجتا عدم جابجایی حین بتن ریزی
 7. حمل و نقل آسان و سهولت برش

روش اجرای سقف اینتل دک

اینتل دک، عایق صدای کارآمد

صدابندی یکی از فاکتورهای اساسی در سقف ساختمان های چند طبقه است. فرم هندسی و مصالح بلوک های تحتانی اینتل دکبرای افزایش عملکرد جذب صدا طراحی شده است. این بلوک در تلفیق با بلوک پلی استایرن فوقانی شاخص تراز صدای انتقال یافته را به محدوده قابل پذیرش سقف در مبحث هجدهم مقررات ملی ساختمان می رساند، بنابراین بلوک های اینتل دک علاوه بر آنکه نیاز به اجرای سقف کاذب را برطرف می کند، صدابندی سقف را نیز فراهم می آورد.

نتایج تست صدابندی کوبه ای و هوابرد که به صورت موردی برای یکی از پروژه ها توسط مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی انجام شده و طبق مبحث هجدهم مقررات ملی ساختمان در محدوده مجاز قرار گرفته است.

گواهینامه های اینتل دک